Standardni planer

 

Kompletan sistem organizacije i planiranja. Postaraće se da svaki cilj bude definisan, podeljen i raspoređen do najmanjih celina.

Osnovna ideja je ostvarivanje ciljeva i želja. Pravljen je tako da, ako pratite strukturu i koristite svaki deo planera, možete videti kako se zapravo neki plan i projekat na praktičan način deli vremenski i kako se ostvaruje.

Svaki cilj, bilo učenje ili venčanje, pronaći će put do ostvarenja kroz godišnji, mesečni i dnevni raspored.

 

 

I - Uvod i meseci

Mesto za postavljanje i podelu ciljeva po kvartalima, za potrebne svakodnevne informacije, za praćenje mesečnih plaćanja. Tu su i mini meseci kao mesto za godišnji pregled ciljeva. Svaki model sadrži ovakav uvod kao osnovu za početak postavljanja planova.

  • U prvom delu imamo pregled celog meseca gde može da se upiše više nedelja unapred neki fiksni događaj, a da uvek znamo gde je zapisan. Tako možemo rasporediti stvari koje treba uraditi pre tog događaja, na primer. Svrha ovog dela je preglednost i praćenje dužih zadataka. Linije za pisanje su tu radi urednosti, a i lakše je pisati na podeljenim poljima. Sa strane je mesto za listu ciljeva. Isto kao u poljima za dane pored, u toj listi možemo zapisati opšte smernice i šire definisane ciljeve na nivou meseca. Iznad svega je prostor u koji ja pišem, kada mesec nema šest nedelja, nekakav citat koji me motiviše. Ima mesta za stiker koji nas inspiriše ili nacrtati crtež koji ilustruje naše ciljeve.

    Jedan od ključnih koraka projektnog menadžmenta je kreiranje Gantt tabele. Upravo tome ova sekcija i služi, ne u standardnoj formi Gantt tabele ali funkcija je ista. Vidim kako da rasporedim sve, koji zadatak uslovljava koji drugi zadatak i vidim da, ako ne uradim ovaj zadatak u ovoj nedelji, sledeći ću morati da premestim u narednu nedelju i tako dalje sve dok mi na kraju nešto ne ispadne iz meseca. Ovo može biti ozbiljan problem za projekte sa fiksnim rokom.

    U drugom delu ćemo najopštije ideje definisati i podeliti na manje delove. Sa jedne strane je slobodan list sa tačkicama, a sa druge strane imamo mesto za liste ciljleva i tracker.

    Top 3 su tri stvari kojima ćemo posvetiti vreme na prvom mestu, koje ćemo uraditi kako bismo bili zadovoljni mesecom čak i da ništa drugo ne uradimo.

    Tu je mesto za opštu to do listu, jer nam je to uvek potrebno. Ja je koristim za stvari koje ne mogu odmah da smestim u kategoriju ili u dan, za stvari koje zavise od drugih stvari, za ideje koje još uvek nisu definisane i podeljene na korake i za stvari koje su prosto bonus ako ih uradim.

    Tracker je namenjen za praćenje nekoliko važnih svakodnevnih aktivnosti, kao što su uvođenje nove navike ili prekidanje stare.

 
 
 

 

II - Dnevni raspored

U dnevnom rasporedu pišemo svoje obaveze za konkretan dan, onaj poslednji korak u deljenju većeg cilja na manje, a svakom zadatku pripisujemo vreme. To do lista je samo prvi korak. Pripisivanje vremena i raspored po prioritetima nam omogućava da budemo stvarno produktivni. Planer ima više verzija dnevnog rasporeda – za različite vrste obaveza i vizuelizacije dana.

  • Trodelni 1 i Trodelni 2: fleksibilan, tri celine u toku dana, sati sa strane za orijentaciju. Svaki dan je podeljen na tri dela, što je pogodno za sve koji svoje dnevne obaveze ne raspoređuju po satu. Popularan način korišćenja ovakvog rasporeda je podela na jutro, dan i veče. Tako ćemo pripisati svakom zadatku okvirno vreme. Drugi načini su raspodela prema kategorijama na hitne, manje hitne i dodatne ili raspodela prema projektima. Ima dve varijante: trodelni 1 je bez linija u poljima, trodelni 2 je sa linijama.

    Satni 1: dnevni raspored podeljen linijama na po pola sata sa ispisanim punim satima. Pogodan je za ljude čiji posao obuhvata zakazivanje termina, i za bilo koga ko svoje obaveze raspoređuju po satu. Pokriva od 06.00 do 22.00.

    Satni 2: Kao satni 1 ali pokriva od 04.00 do 00.30.

    Satni 3: Kao satni 1 ali pokriva od 07.00 do 03.30.

    Horizontalni: slobodnija forma, pogodna za opštije beleške ili box metod. Ima tri varijante. Horizontalni 2 i horizontalni 3 imaju tačkice na okviru koje pomažu pri podeli polja na delove. Polje za dan se tako može podeliti na polovine, trećine ili četvrtine zavisno od vaših potreba. Podela može da služi da razdvojimo dnevne aktivnosti ili po važnosti (hitno, bitno, ostalo) ili po vremenu rada (jutro, dan, veče) ili po vrsti aktivnosti (posao, lične obaveze, zakazani termini i slično). Horizontalni 4 je zgodan za Dutch door dekoraciju.

    Spiraldex: satno planiranje za kružnu vizuelizaciju dana.

 
 
 

 

III - Beleške

Različite vrste za različite potrebe. Linije su odlične ako puno pišete i hvatate beleške, kvadratići ako pravite statistiku i crtate tabele, a tačkice ako vam je potrebno da skicirate ideje. Liste uvek preporučujemo kao deo beleški. Beleške mogu da budu neka kombinacija ovih kategorija, a osim ovih opštih uputstava podrazumeva se da na kraju odaberete ono što vama najviše odgovara za pisanje.

  • Ja upisujem važne informacije za projekte vezane za ovu godinu, na primer “sređivanje dokumentacije”, “poreska uprava i porezi”, “polaganje vozačkog ispita”. Imam deo za vođenje računa o računima i finansijama, listu knjiga i filmova koje želim da vidim i pročitam, listu stvari za pakovanje kada putuješ, važne brojeve telefona, planove za narednih pet godina i slične stvari. Mogućnosti su beskonačne.

    Beleške za nastavnike su predvišene za praćenje aktivnosti i ocena učenika tokom školske godine.

    “Plan obroka” tip beleški zamišljen je za planiranje ili praćenje obroka, bilo da ste na nekom specijalnom načinu ishrane, pratite deteljno obroke zbog treninga ili samo želite da isplanirate nedeljni meni unapred. Možete ih koristiti kao plan ishrane (planirati unapred pa praviti obroke na osnovu plana) ili kao log, tj pisanje šta ste jeli tokom dana na kraju dana, što bi služilo za neku statistiku ili kao ideja za kasnije. Ako koristite kao plan nije neophodno da cele godine nedelje budu različite, možete napraviti npr 15 kombinacija i onda ih ponavljati tokom godine.

    Može se izabrati jedna ili kombinacija više vrsta.

    Tačkice

    Linije

    Kvadratići

    To do liste sa dve kolone

    To do liste sa tri kolone

    Ajk matrice

    Porudžbine

    Kontakti

    Za nastavnike

 
 
 

 

Datumi

Planer može biti datumiran ili nedatumiran.

Datumirani planer sadrži mesece koji su relevantni u zavisnosti od vremena kada je kupljen – nije vezan za period januar-decembar, pokriva narednih 12 meseci počev od trenutnog ili sledećeg meseca.

Nedatumirani planer sadrži 12 neobeleženih meseci koji se mogu upotrebiti po želji – može se početi bilo kada, može preskočiti nedelja ili ceo mesec bez gubitka.

 

 

Ostali elementi

Korice: svaki model planera može nositi bilo koji koji dizajn.

Dashboard: oglasna tabla za poneti – za stvari koje su hitne/bitne. Samolepljivih papira za poruke ima raznih ali sigurno je da, bio lepak slabiji ili jači, neće svi stajati dugo na hrapavoj površini. Nije naš izum ali smo ga od starta ubacili u dizajn. Kod ostalih planera morate da nađete specijalnu foliju i nekako je naknadno ubacite.

Obeleživači (tabovi): tabovi od čvrste plastične folije koji se mogu premeštati omogućavaju lako okretanje na onu stranu gde smo stali, na današnji datum, na trenutni mesec. Uz to, odlični su kao mini dashboard-ovi, za lepljenje privremenih poruka. U planer smo smestili tri taba, mi pomoću njih pratimo svaku od sekcija, mada su mogućnosti za njihovo korišćenje naravno potpuno otvorene.

Fascikla: na kraju planera nalazi se fascikla za grupisanje sitnih papira.

 

 

Cena

Bez beleški: 1650 RSD

Sa beleškama: 2150 RSD

PDV je uključen. Cena dostave nije uključena.

 

 

Informacije o svim modelima planera i dostavi mogu se naći na dnu svake stranice.